Hızlı Ara

Yangın hasarı çoğu mesken için yıkıcı bir hal alabilir. Yaşadığınız veya çalıştığınız alanı, yangın sonrasında tekrar düzene sokmaya çalışmanız stresi ve yorgunluğu beraberinde getirir. Şirketimiz, karşı karşıya kalmış olduğunuz böyle durumlara biz ilk aradığınız andan itibaren yardımcı olmaya adaydır.

Daha fazla zarar ve hasarı önlemek için, tarafınıza en kısa sürede bilgi verme çalışıyoruz. Evinizde veya işyerinizde oluşan yangın, sadece mülkünüze ve eşyalarınıza zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda yangının söndürülmesi aşaması da zarar verebilir. Kuzey Group çalışanları yangın, duman, is ve kurum restorasyonu (temizliği ve onarımı), sert yüzeyler, elektronik cihazlar, mobilyalar, tavan ve duvarların temizliği konusunda eğitimli ve tecrübelidirler.

Yangın temizliği ve onarımı hakkında sık sorulan sorular.

Yangın sonrası temizliği için ne kadar zamanda müdahale ediyorsunuz?

Tüm büyük ve küçük çaplı yangınlar için ekiplerimiz tarafından, bize ulaştığınız andan itibaren hemen müdahale edilmeye çalışılıyor.

Meskenin eski haline dönmesi ne kadar sürer?

Her meskenin durumu ve konumu farklı olabileceğinden yetkililerimiz eviniz veya işyerinizin durumuna göre değerlendirecek ve size yaklaşık bir zaman dilimi verecektir.

Yangın sonu temizlik, boya badana ve tamirat bedelini sigorta karşılar mı?

Dairenizin veya işyerinizin sigortası mevcut ise yapılan işlemlere istinaden tarafımızdan kesilecek fatura tüm sigorta şirketlerinde geçerlidir. Ödediğiniz faturanın size geri ödenme süresi sigorta acentalarına göre farklılık gösterebilmektedir. 

Yangından zarar gören eşyalarıma ne yapmalıyım?

Sigortanız varsa experiniz bunları değerlendirme şansına sahip oluncaya kadar resimler, belgeler, elektronik cihazlar vb. değerli eşyalarınızı saklamanız tavsiye edilir. Personellerimiz sizin için değerli olan ve zarar görmemiş öğeleri sizin için saklama ve koruma eğitimi almışlardır. Yine de zan altına kalmamak adına değerli eşyalarınızı toplamanız önerilir. Ayrıca sigorta amaçlı bir fotoğraf envanteri tutmanız yararınıza olacaktır.

Yangın sonrası temizlik ve onarım süreci nası işler?

 1. Yanmış alanın hasar değerlendirmesi

Meskene vardığımızda yangın, duman, is ve kurumun hasar (zarar) derecesini belirlemek için alanları inceliyoruz.

2. Yangın sonrasında ilk müdahale

Karşılıklı anlaşma sonrası mülkünüzün, kırık pencere ve camları sökülüyor, yanmış olan mobilya ve eşyalar uzaklaştırılıyor. Sıcaktan dolayı kabarmış veya dökülmüş olan tavan ve duvarların sıvaları kazınarak dökülüyor ve meskenin dışına taşınıyor. Oda ve daire duvarlarına veya camlarında açıklar varsa, açık bölgeler kapatılarak meskenin daha fazla hasar ve zarar görmesi engelleniyor. 

3. Tekstil ürünlerini toplama 

Yangın esnasında içeriye su, köpük vb. sıkılmış ise kıyafetler, halılar, yataklar, kilimler ve koltuklar muhtemelen ıslanmış olduğundan kurulama işlemi için toplanıyor.   

4. Kurulama işlemi

İçeride su mevcut ise öncelikle suyun çekilmesi ve kurutma işlemleri gerçekleştiriliyor.

5. İs ve kurumun temizlenmesi

Tavan ve duvarlarda bulunan is ve kurumlar hasarın durumuna farklı tekniklerle temizlenerek ustaya hazır hale getiriliyor.

6. Yangın sonrası boya badana ve tamirat işlemi

Evinizi veya işyerinizi yangın öncesi durumuna getirme konusundaki son adımımız boya badana ve onarım. 
Temizlik sonrasında onarıma başlayacak olan boya badana ve tadilat ustalarımız mülkünüzü zarar öncesi duruma getirecektir.

Yangın temizlik şirketi” üzerine 2 düşünce

 • 16 Mart 2023, 18:18
  Kalıcı bağlantı

  Yangın sonrası temizlik için başvurduk. vaat edilen hizmet yeterince karşılandı. duvarlardaki is ve kurum çıkarttılar, kaloriferler temizlendi, üstelik ödemeden sonra bir kere aramamızla hemen ekip gönderdiler. verdiğimiz parayı sonuna kadar hak ettiklerini düşünüyoruz.

  Cevapla
 • 16 Ocak 2023, 17:12
  Kalıcı bağlantı

  Evimiz Kadıköy’de. Akıllı robot süpürge şarjda iken patlama yaşandı ve yangın çıktı. Oturma odası ve çocuk odası ağır hasar gördü. Kurtarabildiğimiz tüm eşyaları ve evimizi eski haline döndüren çalışanlarınıza minnettarız. iyi çalışmalar

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir