Hızlı Ara

Eviniz veya işyeriniz tam veya kısmi bir tadilattan geçtiğinde, ustalar genellikle kendi malzemelerini toplayarak giderler. Evin temizliği genellikle ev sahiplerine bırakılır.

Kuzey Group temizlik şirketleri, içerideki dağınıklığı toparlayarak evinizin veya işyerinizin tertemiz duruma dönmesine yardımcı olur.  İnşaat sonrası temizlik hizmetleri hemen hemen tüm meskenleri kapsamaktadır.

İnşaat sonrası temizlik:

İnşaat sonrası temizlik ekibi, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ve binanın büyüklüğüne bağlı olarak birkaç saat içinde taşınacak hale gelecek şekilde eğitilmişlerdir.

500 m2 ve üzeri alanlar için keşiflerimiz ücretsiz olup, bu metrekarenin altındaki alanlara telefon ile fiyat verilebilmektedir.

kuzey whatsapp

Standart bir inşaat temizliği kontrol listesi aşağıdaki işlem basamaklarından oluşur:

Yeni yapılmış ev, inşaat sonrası boş daire veya işyeri (eşyasız ve mobilyasız) temizliği;

 • Yüzeyler: kapılar, süpürgelikler, korkuluklar, pencere mermerleri (denizlikler) ve pencere çerçeveleri (doğramalar) temizlenir,

 • Duvarlar ve tavanlar: İnşaat ve tadilattan kalma tozların giderilmesi için statik orlon mop ile kuru silim yapılır,
 • Armatürler: Elektrik anahtarlarından ve prizlerden boya çıkarılması; mutfak ve banyo armatürlerinin, muslukların, aksesuarların vs. temizlenmesi ve silinmesi,
 • Camlar: içeriden ve ulaşılabiliyorsa dıştan silinir, camların üzerinde varsa etiket, boya, harç ve mantarlar çizmeden çıkartılır,
 • Banyo ve wc lerin ince temizliği yapılır,
 • Zeminler: Türüne göre yıkanarak ıslak-kuru makine ile vakumlanır, son olarak nemli mop ile silinir.

Eşyalı ve tadilat yapılmış ev ve işyeri temizliği (tadilat sonrası temizlik)

 • Yukarıda bahsi geçen maddelerin tamamı yapılır,
 • Mobilyalar: Dolaplar, tezgahlar, çekmeceler ve kabinler temizlenir,
 • Aynalar ve tüm cam bölümler,
 • Mesken zeminleri halı kaplama ise vakumlanır,
 • Elektrikli aletler; tamamı silinir,
 • Banyo ve wc lerin ince temizliği yapılır.

İnşaat bitimi veya tadilat sonu temizliklerde işinde tecrübesi olmayan kişilerle karşılaştığınızda, ustalardan sıçramış veya damlamış boya ve alçı atıklarını çıkartamadıklarını, camları klasik permatik vb. cama zarar verecek aletlerle iş yapmaya çalıştıklarını görebilirsiniz.

Kuzey Group çalışanlar tecrübeli ve profesyonel çalışma şekli ile işi kolaylaştıran ve kesin sonuç sağlayan alet, kimyasal ve makineler ile hizmet vermektedir. Ekiplerimiz, birkaç saat içinde ve gereken ayrıntıya dikkat ederek teslim aşamasına getireceklerdir.

İnşaat temizliği konusunda sık sorulan sorular:

Soru: İnşaat temizlik işi yaptırmak istiyorum, telefon üzerinden tam bir fiyat teklifi alabilir miyim?

Cevap: Evet, ortalama 500 metrekare alanın altında olan meskenler için telefon ile fiyat verebiliriz. Ayrıca meskenin fotoğraflarını whatsapp üzerinden tarafımıza iletmeniz de daha sağlıklı fiyatlandırma yapabilmemiz için bize yardımcı olacaktır.
S: Ustalar tadilatı henüz tamamlamamışsa veya inşaatın içinde hala ustalar devam ediyorsa hizmetinizi erteleyebilir miyim?

C: Tüm ustalar işlerini bitirdikten ve gittikten sonra gelip temizlemeyi tercih ediyoruz. 
Ancak, belirli bir odada usta olmayacaksa ya da çok katlı bir binada en üst katta usta işi kalmamışsa, kısmi temizlik (kat kat gibi) talep etmek tarafınıza kalan bir durum. Ustaların, hizmetimizden sonra bir karışıklık yaratabileceğinin farkında olmalısınız.
S: Binamız çok katlı ve dıştan camlı, silinir mi? 

C:  Normalde içten camların temizlenmesi servisimizin içindedir. Erişimi olmayan dış camlar için, dış cephede uzman camcı ekiplerimizden talep etmeniz gerekmektedir.
S: Temizlik ekibinizin işinden memnun kalmazsam! Ya temiz olmazsa… 

C: Lütfen firmamız ile irtibata geçin ve endişelerinizi bizimle paylaşın. 
Her zaman yüksek düzeyde müşteri memnuniyeti sağlamak için çalışıyoruz, dolayısıyla sorunu düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.
S: Ustaların tozlarını duvarlarımdan çıkarmanın en kolay yolu nedir?

A: Genellikle, uygun bir yumuşak fırçalı aparat ile vakumlama yöntemi, duvarlardan toz ve  inşaat tozunu gidermek için uygulanabilir. 
İşi profesyonellere bırakmanızı ve maliyetten daha fazla zarar görmemenizi tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir