Hızlı Ara

Su baskını hasarı ile uğraşırken, acil harekete geçmek çok önemlidir. Evinizin, işyerinizin veya bodrumunuzun daha fazla zarar görmemesi için su çekme, su uzaklaştırma ve su tahliyesi haricinde kurutma işlemi de tarafımızdan yapılabilmektedir.

 • Su baskını durumlarında Kuzey Group Temizlik şirketimiz, mümkün olduğunca su çekimi için Acil Servis göndermektedir.
 • Herhangi bir boyuttaki su ve sel baskınlarında her daim özenle müdahale.
 • Ev su baskınları, sel suyu çekimi, bodrum ve otoparklardan pis su çekimi hizmetlerinde İstanbul genelinde ve Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Antalya illerinde bine yakın referans ile.
 • Tüm sigorta şirketlerinde geçerli resmi faturamız ile, hizmetinizdeyiz.

Su baskınlarında ortak unsurlar:

 • Sel suyu baskını
 • Sızıntı yapan cihazlar, tesisat kaçakları
 • Tıkanan tuvaletler, küvetler ve lavabolar
 • Yağmur suyu dolan bodrumlar
 • Kanalizasyon ve logar tıkanıklıkları
 • Yangın söndürme esnasında olası su sıkılması durumları
 • Açık unutulan musluklar

Acil su çekme telefonu:

Temizlik işlemi ve gerekli ise onarım bir telefon görüşmesiyle başlar. Su baskınlarında acil müdahale etmek çok önemlidir. Sadece birkaç saatlik bir gecikme, hasarın şiddetini büyük ölçüde artırabilir.

kuzey whatsapp

Su baskını olayı üzücü ve can sıkıcı bir durumdur. Böyle durumlarda bizi aradığınızda, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabilmemiz için size birkaç soru sorulacaktır.

Genellikle örnek olarak: Adınız, su basan meskenin nerede olduğu, kaç m2 alan olduğu, su veya atık miktarı, içeride elektrik olup olmadığı vb.

Su baskını temizlik süreci öncelikle içerideki atığa uygun makinelerin kurulması ile başlar (lağım, pis su, yağmur suyu, atık su vb.) su derinliği fazla ise dalgıç motorlu pompalar yardımı ile, su zeminin sadece yüzeyinde ise endüstriyel tip ıslak-kuru vakumlar yardımı ile çekilmeye başlanır. Su çekme işlemi esnasında içeride varsa! halı ve mobilyalar çıkartılır veya aktarılarak yapılır.

İçerideki su miktarına bağlı olarak işlemin ne kadar süreceğini çalışanlarımız size ortalama bir saat ile belirteceklerdir. Çekilen alanlara kurutma makinesi kurularak zeminin ve duvarların bir an önce kuruması sağlanır.

Kurutma işlemi sonrası talebiniz dahilinde meskenin eğer ihtiyacı varsa onarım, tadilat ve tamirat işlemleri de yerine getirilir (boya badana, alçı çekilmesi vb.)

Son olarak tüm mesken içerisinde antibakteriyel amaçlı dezenfekte kimyasalı sıkılır.

Su Baskını Sonrası Temizlik” üzerine 2 düşünce

 • 1 Nisan 2023, 15:29
  Kalıcı bağlantı

  Binamızın bodrum katında geçen haftaki yağmurdan dolayı yağmur suyu baskını yaşandı ve koku yapmaya başladı. Bahçelievler’e acil ekip yönlendiren şirketinize teşekkür ederiz.

  Cevapla
 • 21 Ağustos 2019, 16:10
  Kalıcı bağlantı

  17 Ağustos 2019 günü İstanbul’daki aşırı yağış nedeniyle su basan evimizin temizliği için çağırdık kendilerini.
  İşlerini ciddiye alan, söz verdiği saatte gelen, inanılmaz titiz çalışan, önce hizmet ve müşteri memnuniyetini kendine hedef belirlemiş ve ona göre faaliyet gösteren Kuzey Grup’a, çalışanlarına ve özellikle evimizi temizleyip dezenfeksiyonunu sağlayan ekiplerine tekrar teşekkür ederim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir