Hızlı Ara

yangin-sonrasi-temizlik-sirketi-Profesyonel yardım almadan yapacağınız bu işlemler, amatörce olacağından yüzde yüz sonuca ulaşacağınız konusunda kesinlikle garanti vermemekteyiz! Bu işlem basamakları yalnızca çevrenizde veya bulunduğunuz bölgede yangın temizlikleri ve tadilatı konusunda uzman şirketler mevcut olmadığında yada küçük çaplı yangınlar için geçerlidir.

Tel: 0212 515 2926 – Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

Küçük bir yanma olayı bile geniş çaplı duman hasarına neden olabilir. Sonucun iyi olması ve daha kalıcı iz oluşmaması için işte yapmanız gerekenler.

Yangın sonrası temizliği işlem basamakları

1) Meskeni mutlaka havalandırın, çok iyi bir hava sirkülasyonu is ve kurumdan oluşabilecek zehirlenmeleri engelleyecektir,
2) Çalışırken koruyucu gözlük, maske ve eldiven kullanın,
3)Yüksek alanlara ulaşmak için merdiven kullanın,
4)Küçük çaplı yangınlarda duvar ve tavanlarda oluşabilecek is ve kurumdan kurtulmak için kuru temizlik süngeri ile silin, kesinlikle su kullanmayın,
5) Mümkün olduğunca is ve kurumu sildikten sonra yumuşak sünger veya havlu bez ile (mikro fiber bez de olabilir) sadece tiner yada alkol ile silin,
6) Kesinlikle su veya su bazlı deterjan kullanmayın,
7) Kurumaya bırakın,
8) Mesken içerisinde bulunan elektrikli cihazlara (buzdolabı, çamaşır makinesi, tv. vb.) cihazlara, konut şalterleri açıkken dokunmayın.

Yanık kokusundan kurtulmak

Küçük çaplı bir yangında olsa duvarları is ve kurumdan arındırdıktan sonra dahi içeride koku hala hissedilir olacaktır.
1)Meskeni bolca havalandırın,
2)Zemin parkelerinin sudan zarar görmemesi için nalburlarda satılan hışır örtü ile kaplayın,
2)Alkol veya tiner ile silinmiş duvarlarınızı hafif deterjan, ılık su ve yumuşak sünger ile silin (İs ve kurumdan arındırmadan su ve deterjan kullanmayın)

Yangın sonrası için ek ipuçları;
1) Sigortanız mevcut ise ve keşif için exper göndermeleri geç kalacaksa mutlaka temizlik için bolca meskenin fotoğrafını çekin,
2) Meskende yapısal hasar mevcut ise meskene girmeden önce güvenlik kontrolü için bekleyin,
3) Meskeni mutlaka havalandırın,
4) Temizlik esnasında mutlaka ısıtma ve soğutma (havalandırma sistemlerinin filtrelerini de temizleyin, temizlemeden açacağınız klima içeriyi tekrar ise batırabilir.

Bu yazı ortaklarımız tarafından desteklenmektedir Wigs

Tel: 0212 515 2926 – Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

!!! Kapsamlı ve sağlıklı bir temizlik için profesyonel şirketlerden yardım alın, Kuzey Group tüm meskenlerin yangın sonrası boya badana, temizlik, tadilat ve onarımı için uzman yardımcınız olmaya adaydır.

Yangın sonrası temizlik nasıl yapılır?

Yangın sonrası temizlik nasıl yapılır?” üzerine bir düşünce

  • 26 Ocak 2016, 13:18
    Kalıcı bağlantı

    Merhabalar, Yenibosna’ da bulunan fabrikamızda yangın çıktı. Yangın elektrik kontağından oluştu ve idari ofisler berbat durumda. Üretim alanında herhangi bir sorun yok. Sigortamız var fakat biz sigorta şirketinin göndereceği firmayı istemiyoruz. (Kimse önermiyor sigorta şirketinin işlemini) Gördüğümüz kadar ile temizlik, boya badana, tamirat sizde herşey mevcut. Sizinle çalışmak isteriz. Lütfen 0532 *** **** numaralı telefondan kaç gün sürer, neler yapılıyor, işlem basamakları nedir, neler kullanıyorsunuz bilgi için iletişime geçiniz. Yerimiz keşfinide yapabilirsiniz Teşekkürler.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir