Hızlı Ara

Bu yazı Kuzey temizlik şirketi tarafından, internetten bulduğunuz herhangi bir firmadan zarar görmemeniz için olası durumlar ve dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında bilgilendirme amaçlı yazılmıştır.

temizlik şirketi
temizlik şirketi

Ev ve iş yerlerinin temizliği için profesyonel hizmet almak zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Daha çok iş yerleri için tercih edilen profesyonel temizlik günümüz yoğun çalışma temposunda zamansızlık sebebiyle evler için de sıkça başvurulan bir yöntem haline geldi. Ev temizliği için yardımcı kişi bulmanın zorluğu, sigortasız işçi çalıştırma sorunu gibi sebeplerle temizlik şirketleri tercih edilmeye başlandı. Talebin artışıyla birlikte temizlik şirketleri sayısı da arttı.

Temizlik firmalarıyla anlaşmadan önce eviniz ya da iş yeriniz için hem güvenli hem de kaliteli hizmet almak için belirli kriterlere dikkat etmelisiniz.

Tel: 0212 515 2926 -Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

1- Kurumsal kimliğe sahip olup olmadığı: Temizlik şirketinin kurumsal bir kimliğe sahip olması güvenilirliğini artırır. Bu prensiple çalışan firmalar, personel hakları, iş güvenliği, olası sorunlara çözüm odaklı yaklaşımı ve verdiği hizmetin ve personelin arkasında durmasıyla evinizi ve iş yerinizi rahatlıkla emanet edebileceğiniz kuruluşlardır. Firmalarda çalışanlar iç müşteridir. Unutmayın personelinin memnuniyetini sağlayan firma sizin de memnuniyetinizi sağlayacaktır.

2- Referans: Hizmet alacağınız firmanın mevcut ya da geçmiş müşteri deneyimlerini öğrenmeniz seçiminizde yol gösterici olacaktır. Firmaların kendi sitelerinde yer alan referansları dikkate alarak internette ve sosyal medyada haklarında yazılanları, şikayet ve memnuniyetleri detaylı incelemenizi tavsiye ederiz. Varsa tanıdığınız birinin hizmet aldığı firmayla çalışmak her zaman daha az risk barındırır.

3- Uzmanlaşma ve deneyim: Temizlik şirketi seçerken çalışma alanlarına dikkat edin. Sadece ofis temizliği hizmeti veren bir firma ev temizliği konusunda tecrübesiz çalışanlara sahip olabilir. Ya da sadece fabrika, restaurant, hastane temizliğinde uzman kuruluş eviniz için doğru seçim olmayabilir.

4- Malzeme ve Deterjanlar: Kullandıkları temizlik malzemeleri ile ilgili mutlaka önceden bilgi alın. İyi bir firma yeterli ekipmana sahiptir. Bu sebeple yetersiz malzemeyle gelen temizlik elemanlarıyla bir kez daha çalışmak için düşünmelisiniz.

5- Davranış şekli: Hizmeti satın almadan önce ilk görüşme çok önemlidir. Firma yetkilisinin konuşma tarzı ve davranış biçimi temizlik şirketi ve temizliği yapacak personel hakkında size fikir verecektir.

6- Talebi anlama ve uygulama: Temizlik şirketinin bu kriteri sağlayıp sağlamadığını hizmeti satın almadan anlamanız zordur. İlk temizlik sonrası taleplerinizin yerine gelip gelmediğini mutlaka kontrol edin. Örneğin siz mutfak dolaplarınızın içinin temizlenmesini talep etmiştiniz fakat sadece dış yüzeyleri silinmiş. Bu durumda yapmanız gereken firma yetkilileriyle görüşüp tepkilerine ve telafi sunup sunmadıklarına bakmak olacaktır. Yanlış anlaşılmalar olabilir fakat yetkilinin verdiği cevap sizi tatmin etmeli. Memnuniyetinizin sağlanacağı garanti edildiği takdirde ikinci bir şans verebilirsiniz.

7- Evcil hayvan sahipleri için son derece önemli bir kriter olan personelin hayvan sever olup olmamasıdır. Hayvanlardan korkmayan, onlara eşya muamelesi yapmayacak, bilhassa kedili evlerde temizlik sırasında cam, kapı açıp kapatırken gerekli özeni gösterebilecek bilgiye sahip kişilerle çalışmaya özen göstermelisiniz.

Tel: 0212 515 2926 -Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

Temizlik şirketi seçerken nelere dikkat edilmeli

Temizlik şirketi seçerken nelere dikkat edilmeli” üzerine bir düşünce

  • 13 Haziran 2021, 19:38
    Kalıcı bağlantı

    Temizlik şirketi seçerken dikkat edilmesi gerekenleri güzel bir dille anlatmışsınız. Kuzey Group firmasına başarılar dilerim iyi çalışmalar

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir