Hızlı Ara

Zemin türüne göre temizlik nasıl yapılır?

İstanbul zemin temizlik şirketleri, temizlik firmaları yerlerin
Zemin temizlik

Zemin temizlikleri meskenin görsel estetikliği ve hijyenik olması açısından çok önemlidir. Fabrika, Depo, Antrepo, bankalar, ofisler, mağazalar, oteller, hastaneler, restoranlar, okullar gibi halka açık yerlerde özenle ve dikkatle temizlenmesi gerekir. Zemindeki kir mermer, karotaş, fayans, helikopter zemin, pvc kaplama, çini, beton ve taş gibi sert zeminlerde oluşmuş ve uzun bir süre temizlenmemişse sadece silerek temizlenmesi mümkün değildir.

Tel: 0212 515 2926 – Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

Bu tür yerlerde özel fırçalar veya zemin yıkama makineleri ile, kuru ve ıslak temizleme için vakum temizleyiciler kullanılmalıdır. Parke zeminler temizlerken döşeme malzemesi dikkate alınır, parkeler için uygun temizleyiciler kullanılır.

Ayrıca, firmamız tüm zeminlerin yıkanması ve cilalanması hizmetlerini de yerine getirmektedir.

Tel: (0212) 515 2926 Gsm: 0553 110 4213

Yerlere kaplanan her çeşit döşeme malzemesinin profesyonel temizlik ekipmanları ve deterjan – kimyasal yollarla temizlenmesi için gerekli tüm donanımları bulunduruyoruz. Uygun yere uygun malzeme kullanarak işin sağlıklı yürümesi için önemle çaba gösteriyoruz.

Mermer cilası – Mermer zeminin parlatılması

Mermer zemin cilalanması ile üzerinde olan küçük çatlaklar ve çizikler yok olur, böylece yüzeyin şekli her zaman temiz ve daha pürüzsüz olur. Ayrıca, kristalize cilalama sırasında yapılan kimyasallı yıkama ve makine cilası mermer yüzeyinin yoğunluğunu artırarak mekanik zedelenme ve sürtünmelerden muhafaza etmek için ek koruyucu yüzey oluşturur. Şirketimizin deneyimli personelleri tüm zemin türlerinde nasıl bir uygulama yapılacağını keşif esnasında tarafınıza bildireceklerdir.

Farklı türde zemin kaplamalarının temizlenmesi

Taş döşeme ve beton zeminlerin yıkanması

Genellikle fabrika, antrepo, depo ve otopark gibi geniş alanlarda uygulanan beton zeminler için temizlik hizmetimiz mevcuttur. Bu tür alanların yıkanması ve temizlenmesi profesyonel yıkama ekipmanları tarafından yapılır. Taban yüzeyi kimyasal deterjan ilaç yoluyla yıkanır ve üzerinde hiçbir leke bırakmaz. Yıkama sonrası ıslak-kuru vakum yardımı ile zemindeki su çekilerek kurutulur.

Seramik kaplamaların temizlenmesi

Banyo ve tuvalet zeminlerinde olabildiği gibi ofis ve iş yerlerinin zeminlerinde de kullanılan seramik alanlar diskli zemin yıkama makinelerle yıkanır ve üzerinde hiçbir leke bırakmaz. Sürekli kirlenme ve lekelenmeden korumak için sık sık yıkanarak kendi orijinal etkisi tutulabilir.

Epoksi zemin temizliği

Bu tür döşemelerin yüzeyi özel bakım gerektirir. Şirketimiz epoksi alanların temizliğini hassasiyetle yerine getirmektedir. En çok restoranlarda, otel, plaza, mağaza ve showroomlarda kullanılan bu döşemelerin kendi doğallığını korumak için sadece profesyonellere başvurmanız önerilir.

Tel: 0212 515 2926 – Gsm / WhatsApp: 0553 110 4213

Laminat, parke ve ahşap zeminlerin temizlenmesi

Uzun süre kullanılabilirliğini koruması, malzemelerin doğallığını kaybetmemesi için düzenli bakım yapılması gereken yüzey türleridir. Kuzey Group temizlik şirketi bu tür döşemelerin zarar vermeden ve zedelenmesini önleyerek temizliğini gerçekleştirir. Kullanıma bağlı olarak belli aralıklar ile birkaç kez bunların yıkanması ve özel kimyasal deterjan araçlarla temizlenmesi önemlidir.

Zemin temizlik şirketi, zemin yıkama

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir